Išpardavimas +370 64069205

Fibrocementinės plokštės pjovimas ranka

Sparčiai augant įvairių – gyvenamųjų ir komercinių projektų kiekiui nekeista, jog klasikiniai stogo dangos ir apdailos pasirinkimai nebedominuoja taip, kaip anksčiau. Nors beasbestinis šiferis, betoninės, keraminės ir plieninės čerpės bei classic stogo danga išlaiko tvirtas pozicijas populiarumo viršūnėje, natūralu, kad anksčiau ar vėliau tendencijos bent šiek tiek keičiasi. Didėjant statybinių objektų pasiūlai nevisada yra laikomasi standartų, juk kiekvienas projektas turi būti kažkuo išskirtinis.


Modernų bendrą vaizdą sukuriančios fibrocementinės plokštės tampa vis populiaresnis tiek šlaitinio stogo dangos, tiek fasado apdailos pasirinkimas. Ši alternatyva yra ne tik nelaidi vandeniui, atspari korozijai, grybeliui, ugniai ar UV spinduliams, bet ir puikiai izoliuoja garsą, nereikalauja daug priežiūros bei priverčia bet kokį projektą išsiskirti iš aplinkos. Be to, gaminys gali tapti ir unikalia detale interjero apdailai.


Retai pasitaiko atvejis, kad montuojant fibrocementines plokštes bent kelių vienetų nereikia patrumpinti ar apipjaustyti siekiant išgauti reikalingus išmatavimus. Neturint tam skirtos giljotinos, kuri (kokybiška) yra pakankamai brangi, tai padaryti gali pasirodyti sudėtinga, tačiau taip nėra – žemiau pateiktame sąraše rasite vieno žymiausių fibrocementinių produktų gamintojo Cedral instrukciją ir rekomendacijas pluoštinio cemento plokščių pjovimui rankomis.


Kaip pjauti fibrocementines plokštes rankiniu būdu?


Įspėjimas: laikantis sveikatos ir saugos rekomendacijų, visos fibrocementinės plokštės ir plokštelės turi būti pjaustomos ir gręžiamos gerai išvėdintose patalpose, kad kuo greičiau išsisklaidytų dulkės.


1. Pasiruoškite aštrų statybinį peilį ar rėžtuką bei lygią lentutę ar gulsčiuką, kuriomis žymėsite ir pjausite plokštes.
2. Pasižymėkite liniją pjovimo vietoje žymekliu. Tvirtai prispauskite lentutę (ar kt.) lygiagrečiai ties pjovimo linija.3. Statybiniu peiliu ar rėžtuku lengvai pjaukite per liniją, atrėmę įrankį į lentutę ar gulsčiuką (kaip parodyta nuotraukoje), siekiant fibrocementinę plokštę atpjauti kuo tiksliau.
4. Veiksmą kartokite, pjovimo įrankį įspausdami į pjūvio vietą vis stipriau atsiradus pjūvio grioveliui.
5. Įpjovę apie 30-40% fibrocementinės plokštės storio, padėkite ją ant atraminės lentutės / gulsčiuko taip, kad pjovimo linija būtų ties lentutės kraštu.6. Tvirtai prispauskite atremtą plokštės vietą ranka (arba ranka ir keliu) bei atsargiai spauskite kitą pjūvio pusę kita ranka. Plokštei nelūžtant pjūvio vietoje, padidinkite spaudimo krūvį arba įpjovos gylį pjovimo įrankiu.
7. Perlaužus pluoštinio cemento plokštę reikiamoje vietoje, pašalinkite visas dulkes, kad nesusidarytų dėmės.
Taipogi svarbu žinoti:Pjaunant fibrocementines plokštes neskubėkite. Taip ne tik pasieksite tikslų rezultatą, bet ir išvengsite susižalojimo rizikos.

Šį paprastą būdą taipogi galima taikyti ir pjaunant fibrocementines dailylentes.